Aganis

To, co víno představuje, je kouzlo. Jeho identita, jeho tajemství. Friulianské víno mluví samo za sebe, jeho území, tradice a kultura, ale především promlouvá k nám. Pak se víno stává výrazovým prostředkem, který svými vůněmi a chutěmi vibruje k srdci a hluboko v něm zafixuje nesmazatelnou vzpomínku. Přijetí této cesty je jediný způsob, jak plně ocenit duši Friuli.

Aganové - Aganas (Lis Aganis ve Friulian) jsou součástí této paměti. Tito říční duchové na sebe často berou podobu mladých žen. Legenda říká, že jsou ochránci rybářů a zemědělců.

Příroda vytváří pouze klikaté linie, které inspirují k pohybu, jemnosti a smyslnosti. Vinařství Aganis je příběhem o přírodě, o pocitech, které můžete cítit a dotknout se, v naprosté svobodě. Cesta podél klikaté horské bystřiny. Nebo mávání motýlích křídel, když se pohybuje z květu na květ. Barvy, které používáme, jsou barvy luk a potoků, kde agana splyne s prostředím a sleduje věčný rytmus ročních období.

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem
Aganis SLUSIN Pinot Nero Rosé Millesimato Brut 0,75 l 3 min
Akce Ocenění 1ok
189 Kč
309 Kč (–38 %)

Růžové šumivé víno Aganis Pinot Noir je kvintesencí elegance a jemnosti v příjemných ovocných vůních třešní, rybízu a malin a lehké kořenité...

862002
Aganis PETEC Ribolla Gialla Spumante Friuli DOC Brut 0,75 l 4 min
Akce Ocenění 1ok
189 Kč
309 Kč (–38 %)

Aganis PETEÇ Ribolla Gialla Spumante Friuli DOC Brut je jemná a elegantní bublina s aromatickými vůněmi ovoce s výrazným náznakem žluté dužniny....

862001

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem